Tarptautinė teisė prekybos ir muitų srityje

2020-09-30

Rugsėjį – dėmesys tarptautinei teisei, kai paaiškėjo kad naujasis Didžiosios Britanijos vyriausybės pasiūlytas įstatymas pažeistų tarptautinį „Brexit“ susitarimą, kurį ji pernai pasirašė su Europos Sąjunga. Kaip spręsis ši situacija, sužinosime spalį, o leidinyje kviečiame pasigilinti į tarptautinės teisės temą ir jos vaidmenį formuojant tarptautinės prekybos ir muitų sritis tokiomis, kokias mes jas žinome šiandieną. 

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 88 kviečiame skaityti www.customsclearance.net/lt platformoje, kurioje rasite ir daugiau žinių – video kursus, leidinius, sąvokų paaiškinimus.

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimai: rugsėjis 2020
  • ES ir pasaulio aktualijos: rugsėjis 2020
  • Pasaulio muitinių organizacijos instrumentai: Suderintos sistemos nomenklatūra ir Peržiūrėta Kioto konvencija
  • Žemės ūkio produktų importo ir eksporto naujovės nuo 2021.01.01
  • Galimybės gamintojams: muitų tarifų suspendavimas
  • Eksportuotojams – elektroniniai prekių kilmės sertifikatai
  • Intelektinė nuosavybė: elektroniniai dokumentai - efektyvesnė apsauga
  • Laikinasis įvežimas perdirbti: ar žinote, kad…?
  • ESTT plėtoja licencinių mokesčių ir autorių atlyginimų įtakos muitinei vertei doktriną
  • Pasaulio Prekybos Organizacijos (PPO) teisės taikymas mokestiniuose ginčuose Lietuvoje: misija (ne)įmanoma?
  • Erga omnes arba didžiausio palankumo režimo muito tarifas – kas tai?

Redaktorės žodis

Sveiki,

rugsėjį – dėmesys tarptautinei teisei, kai paaiškėjo kad naujasis Didžiosios Britanijos vyriausybės pasiūlytas įstatymas pažeistų tarptautinį „Brexit“ susitarimą, kurį ji pernai pasirašė su Europos Sąjunga. Kaip spręsis ši situacija, sužinosime spalį, o leidinyje kviečiame pasigilinti į tarptautinės teisės temą ir jos vaidmenį formuojant tarptautinės prekybos ir muitų sritis tokiomis, kokias mes jas žinome šiandieną. Rašome apie Suderintą Sistemą, Peržiūrėtą Kioto konvenciją, Bendrąjį susitarimą dėl muitų tarifų ir prekybos ir atkreipiame dėmesį į Pasaulio Prekybos Organizacijos teisės taikymo klausimus mokestiniuose ginčuose Lietuvoje.

Pristatome ne vieną aktualiją: vasarą pradėti išduoti elektroniniai prekių nelengvatinės kilmės sertifikatai; šį mėnesį į elektroninę erdvę persikėlė dokumentai, susiję su intelektinės nuosavybės teisių apsauga; 2021 m. įsigalios pasikeitimai žemės ūkio produktų importo ir eksporto srityje. Taip pat primename, kad spalio mėnesį bus paskelbtas sąrašas prašymų dėl naujų suspendavimo ar tarifinių kvotų įvedimo ir paaiškiname, kodėl naudinga jį peržiūrėti.

Ir teismų praktikoje yra svarbių naujovių – Europos Sąjungos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą, kuriuo tikslina savo išaiškinimus dėl licencinių mokesčių ir autorinių atlyginimų įtraukimo į importuojamų prekių muitinę vertę. Rasite ir daugiau temų: apie laikinojo įvežimo perdirbti galimybes, teisės aktų aktualijas.

Šiame numeryje – nauja rubrika „Pradedantiesiems“, kurioje stengsimės pateikti atsakymus į klausimus, kylančius žengiantiems pirmuosius žingsnius muitinės srityje. Pradedantiesiems taip pat skirti ir vieni iš mokymų, apie kuriuos informaciją rasite muita svetainėje, skiltyje mokymai. O visus kviečiame dalyvauti 3-ioje Muitinės praktikų konferencijoje ir išklausyti aktualių pranešimų bei diskusijų temomis, kurias rasite pridedamoje programoje.

Įdomaus ir naudingo skaitymo!

Enrika Naujokė

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį